Velký KNIŽNÍ bleší trh

03.03.2018 09:00

Velký KNIŽNÍ bleší trh

V sobotu 3. března od 9 do 18 hodin a v neděli 4. března od 9 do 12 hodin v kulturním domě v Hořicích na Šumavě

Již podruhé Vás zveme na akci, jejímž smyslem je zachránit co nejvíce krásných knih, poslat do oběhu knihy, které už moc dlouho otálejí ve Vašich knihovnách, a užít si pohodový kulturní víkend. Na místě budete mít možnost vybírat za pár korun z tisíců knih, které čekají na své čtenáře. Máte také příležitost se elegantně zbavit knížek, které už doma nepotřebujete. Se zajímavými knížkami pak můžete zcela zdarma využít služeb antikváře.

 

Pro nakupující:

Můžete se těšit na tisíce knížek pro děti i dospělé, na beletrii i naučné, knihy všech žánrů. Naprostou většinu knih pořídíte za symbolických 5 korun za kus (to ovšem neznamená, že mezi nimi nenajdete poklady). K tomu další hromady a hory knížek řádově za desetikoruny, které přinesou soukromí prodejci. Akce má dosah do celého regionu a už od minulého trhu se na nás valí další a další knihy, proto věříme, že sál kulturního domu bude opět praskat ve švech :-).

 

Máte zájem prodat či darovat vlastní knihy?

Pokud potřebujete doma provětrat knihovnu a udělat v ní místo na nově ulovené kousky, máte hned několik možností:

1. Chcete-li se knížek zbavit zadarmo, prostě nám je přineste. Najdeme jim nový domov. Knížky přijímáme již od 7. února.

2. Další možností je zamluvit si vlastní stůl a prodávat si knihy sami. Výhodou je, že máte kupujícímu možnost osobně předat kouzlo knihy a také třeba smlouvat o ceně, zkrátka mít všechno pěkně pod kontrolou. Prodejní místo je pro Vás zdarma. Budete-li s akcí spokojeni, budeme rádi za jakkoliv velký příspěvek do kasičky.

3. Třetí možnost je něco mezi. Pokud nechcete osobně prodávat, ale je Vám líto knihy darovat, můžete nám je svěřit "do komise". Udáte si vlastní cenu, ze které si pak ponecháme 5 korun za kus, a po akci si přijdete penízky a zbylé knížky vyzvednout.

Ve všech třech případech doporučujeme nás předem kontaktovat pro domluvení detailů.

 

Služby antikváře pro Vás

Chcete prodat knihu, o které tušíte, že má velkou hodnotu? Bojíte se zbavit knížek, které vypadají starobyle? Nebo jste prostě jen zvědaví? Pro všechny účastníky blešího trhu bude v sobotu od 8 do 14 hodin na místě k dispozici zkušený antikvář, který Vám ochotně ocení Vaše knihy, případně od Vás některé odkoupí.

 

Výtěžek z akce bude použit zejména pro roz

 

voj místní knihovny.

 

Další informace a nahlášení prodeje:          knihyhorice@seznam.cz, 724 322 337

 

Moc se těšíme na všechny čtenáře i prodejce!

Akci pořádá Hořický cvrkot, z.s. ve spolupráci s místní skupinou Českého červeného kříže a městysem Hořice na Šumavě.