Velký KNIŽNÍ bleší trh

19.03.2016 09:00

Velký KNIŽNÍ bleší trh už je za námi, ale protože se Vám i nám tak strašně moc líbil, rozhodli jsme se, že jej určitě zopakujeme :-). Zatím to vypadá na jaro 2018, určitě se včas dozvíte podrobnosti. A už teď se máte na co těšit. Řada už tak trochu nepoužitelných knih byla posunuta dál a nám postupně přibývají samé lepší kousky ze soukromých knihoven. Tak vydržte!

 

 

Jak to vypadalo:

Zveme Vás na ojedinělou akci, jejímž smyslem je zachránit co nejvíce krásných knih, poslat do oběhu knihy, které už moc dlouho otálejí ve Vašich knihovnách a užít si pohodové kulturní dopoledne.

 

VELKÝ KNIŽNÍ bleší trh propukne v sobotu 19. března v 9 hodin v kulturním domě v Hořicích na Šumavě. Až do 13 hodin budete mít možnost nakoupit tisíce knih, které čekají na své čtenáře. Většina z nich bude doslova za pár korun. Máte také příležitost se elegantně zbavit knížek, které už doma nepotřebujete. Se zajímavými knížkami pak můžete zcela zdarma využít služeb antikváře.

 

Pro nakupující:

Můžete se těšit na tisíce knížek pro děti i dospělé, na beletrii i naučné, knihy všech žánrů. Více než dva tisíce knih vyřazených z místní knihovny pořídíte za symbolických 5 korun za kus (to ovšem neznamená, že mezi nimi nenajdete poklady). K tomu další hromady a hory knížek, které přinesou soukromí prodejci. Akce má dosah do celého regionu, proto věříme, že sál kulturního domu bude praskat ve švech :-).

 

Máte zájem prodat či darovat vlastní knihy?

Pokud potřebujete doma provětrat knihovnu a udělat v ní místo na nové ulovené kousky, máte hned několik možností:

1. Chcete-li se knížek zbavit zadarmo, prostě nám je přineste. Budeme je prodávat po 5 korunách spolu s těmi, které jsou vyřazeny z místní knihovny. Takto můžete přinést až 50 knížek, větší počet pouze po domluvě.

2. Další možností je zamluvit si vlastní stůl a prodávat si knihy sami. Výhodou je, že máte kupujícímu možnost osobně předat kouzlo knihy a také třeba smlouvat o ceně, zkrátka mít všechno pěkně pod kontrolou. Prodejní místo je pro Vás zdarma. Budete-li s akcí spokojeni, budeme rádi za jakkoliv velký příspěvek do kasičky.

3. Třetí možnost je něco mezi. Pokud nechcete osobně prodávat, ale je Vám líto knihy darovat, můžete nám je svěřit "do komise". Udáte si vlastní cenu, ze které si pak ponecháme 5 korun za kus, a po akci si přijdete penízky a zbylé knížky vyzvednout.

Ve všech třech případech doporučujeme nás předem kontaktovat pro domluvení detailů - nejlépe na emailu knihyhorice@seznam.cz , případně na telefonu 724 322 337.

Schodiště se nebojte, před akcí a po ní budou zajištěni nosiči, kteří Vám s knihami pomůžou.

 

Služby antikváře pro Vás

Chcete prodat knihu, o které tušíte, že má velkou hodnotu? Bojíte se zbavit knížek, které vypadají starobyle? Nebo jste prostě jen zvědaví? Pro všechny účastníky blešího trhu bude na místě k dispozici zkušený antikvář, který Vám ochotně ocení Vaše knihy, případně od Vás některé odkoupí.

 

Moc se těšíme na všechny čtenáře i prodejce!

 

Výtěžek z akce bude použit zejména pro rozvoj místní knihovny.

Akci pořádá Hořický cvrkot, z.s. ve spolupráci s místní skupinou Českého červeného kříže a obcí Hořice na Šumavě.